Jak usunąć Whiteheads i co powoduje, że tworzą się?

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

Whiteheads są formą trądziku, które pozostają pod skórą, ale wytwarzają uniesiony biały guz. Wyrwania trądziku zwykle występują na twarzy, plecach, klatce piersiowej, a czasem szyi i ramionach.

trądzik jest powszechnym problemem skóry. Zasadniczo zaczyna się w okresie dojrzewania, kiedy hormony płci powodują zmiany w ciele. Trądzik występuje u około 83–95%16-latków. Podczas gdy trądzik może zwężać się, gdy ciało dostosowuje się do tych hormonów płciowych, trądzik może utrzymywać się w wieku dorosłym.

Problemy z trądzikiem, takie jak Whiteheads, mogą pojawiać obszary skóry.

Te skazy zwykle pojawiają się w obszarach o większych stężeniach gruczołów łojowych, gruczołów odpowiedzialnych za tworzenie sebum skóry lub oleje.

Whiteheads mogą mieć wiele przyczyn, w tym zwiększoną produkcję sebum i zrzucanie komórek w pęcherzykach włosów. Hormony androgenowe, znane również jako hormony reprodukcyjne, odgrywają rolę, która wyjaśnia, dlaczego trądzik jest szeroko rozpowszechniony w okresie dojrzewania.

Zatkane pory mogą się rozwijać, gdy Sebum nie może dotrzeć do powierzchni skóry i utknęła. W miarę zbliżania się do zatkanych porów pojawiają się więcej sebum, pojawiają się Whiteheads.

Istnieją różne formy trądziku. Ten artykuł będzie wyglądał konkretnie na Whiteheads i opisuje przyczyny i zabiegi tego rodzaju stanu skóry.

Dowiedz się więcej o różnych typach trądziku tutaj.

Szybkie fakty na Whiteheads:

 • W pewnym momencie około 85% osób w Stanach Zjednoczonych miało trądzik.
 • Zmiany hormonalne mogą powodować trądzik, chociaż związek nie jest całkowicie jasny.
 • Inne przyczyny obejmują dietę, pot i reakcje na https://harmoniqhealth.com/pl/ niektóre produkty i tkaniny pielęgnacyjne skóry.
 • Delikatnie mycie skóry dwa razy dziennie może pomóc łagodnym mydłem i letnią wodą.

Jak usunąć Whiteheads

Kuszące jest usunięcie poszczególnych Whitehead. Jednak najlepiej jest użyć narzędzi do ekstrakcji, aby wyskoczyć Whitehead, ponieważ niewłaściwe usunięcie może pozostawić nieestetyczny lub bolesny znak.

Picking lub wyskakujący Whiteheads może spowodować więcej szkód na dłuższą metę. Używanie palców do wyboru Whitehead przenosi brud i olej do obszaru z rąk, co może prowadzić do bardziej zatkanych porów i kolejnych białych. Może to pozostawić otwartą ranę, którą mogą wejść bakterie, powodując infekcję. Otaczająca skóra może również stać się zapalona i podrażniona, a rana może prowadzić do blizn.

Lepiej jest w ogóle uniknąć usunięcia Whitehead, chyba że zostanie wykonana pod opieką profesjonalisty. Wykręcenie pryszcza może zazwyczaj wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Jeśli jest to absolutnie konieczne usunięcie Whitehead, ważne jest, aby być tak czystym, jak to możliwe i starać się zapobiegać uszkodzeniu skóry.

Niektóre ogólne wskazówki dotyczące usuwania Whitehead obejmują:

 • Wcześniej nakładanie ciepłego kompresu lub parę do obszaru, aby otworzyć pory
 • Dokładne czyszczenie rąk przed próbą wyspania Whitehead
 • Za pomocą małego Bawełniane podkładki lub waciki, aby zapobiec dostaniu się dodatkowego oleju na skórę
 • Nakładanie delikatnego nacisku na obie strony Whitehead, aby poprowadzić go, i zatrzymanie się, jeśli Whitehead nie wyskakuje z tym delikatnym ciśnieniem
 • Płukanie i oczyszczenie obszaru po wyskakowaniu

Dowiedz się więcej o wyskakowaniu pryszcz Osoba nie powinna wybierać Whitehead. Zamiast tego dermatolog może zalecić osobę stosującą zabiegi, które pomagają usunąć Whiteheads, gdy zaczynają się lub zapobiegają rozwijaniu się Whiteheads. Niektóre metody i środki domowe są lepsze dla niektórych rodzajów skóry i wrażliwości. Osoby powinny współpracować z profesjonalistą do pielęgnacji skóry, aby znaleźć swój rodzaj skóry i domowe środki zaradcze, które najlepiej im odpowiadają.

Podczas stosowania dowolnego lekarstwa na Whiteheads ważne jest, aby użyć dobrego kremu przeciwsłonecznego przed wystawieniem skóry na słońce. Wiele domowych zabiegów trądziku może uwrażliwić skórę na światło. Noszenie kremu przeciwsłonecznego bez oleju pomaga zapobiegać uszkodzeniom słonecznym skórze.

Niektóre ogólne zabiegi Whitehead i domowe środki na biało-głośne mogą być dobrym punktem wyjścia.

Dowiedz się więcej o tym, jak leczyć Whiteheads tutaj.

czarownica Hazel

Witch Hazel jest naturalną ściągającą. Ściągające związki pomagają komórkom skóry zmniejszyć i wysuszyć dodatkowy olej. Witch Hazel może również mieć działanie przeciwbakteryjne, pomagając usunąć niektóre bakterie, które prowadzą do wyprysków. Może to również mieć łagodny efekt przeciwzapalny.

Witch Hazel może być pomocnym narzędziem do użycia podczas regularnej rutyny pielęgnacji skóry. Wysusza skórę, więc może nie być odpowiednie do regularnego stosowania tych, którzy są podatni na suchość. Polegaj na środkach do suchej skóry na twarzy tutaj.

miód

Surowy miód może być pomocnym narzędziem do różnych problemów w trądziku. Surowy miód ma wiele pomocnych właściwości, w tym jako produkt przeciwzapalny, przeciwdrobnoustrojowy i przeciwutleniający. Może to pomóc zmniejszyć zaczerwienienie z trądziku, a także zabić i zapobiec bakteriom, które rozwijają się lub powodują trądzik.

Surowy miód może również poprawić gojenie się ran z złamanych białych głowic lub otwartych ran. Naturalne enzymy w miodzie tworzą nadtlenek wodoru, pomagając zapobiegać rosnącemu większej liczbie bakterii.

Po umyciu zastosuj surowy miód na czystą skórę na obszary problemowe i pozostawiaj go na 15-20 minut przed spłukaniem i kontynuowaniem Procedura pielęgnacji skóry.

Dowiedz się więcej o miodzie dla skóry tutaj.

Olej z drzewa herbacianego

Istnieje kilka zastosowań oleju z drzewa herbacianego, w tym pomaganie skórze skóry Problemy, takie jak Whiteheads i trądzik.

Olej z drzewa herbacianego ma ważne właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne i przeciwdrobnoustrojowe. Wiele produktów bez recepty (OTC) zaprojektowanych dla twarzy zawiera olej z drzewa herbacianego, ponieważ pomaga oczyścić i tonić twarz.

Recenzja z 2019 r. Zauważa, że ​​olej z drzewa herbacianego dla łagodnego do umiarkowanego trądziku jest skuteczny, większość ludzi dobrze go toleruje. Jednak autorzy zalecają rozcieńczenie oleju z drzewa herbacianego do 1% do użycia na skórze.

Znajdź produkt z prostymi składnikami, który obejmuje również olej z drzewa herbacianego, albo wykonać mocno rozcieńczoną mieszankę w domu z czystego drzewa herbacianego olej. Zastosuj go na skórę jako część zwykłej pielęgnacji skóry.

Dowiedz się więcej o tym, jak używać oleju z drzewa herbacianego na skórze.

aloe vera

Aloe Vera to żelowa substancja z rośliny Aloe Vera. Może łagodzić skórę podatną na trądzik, pomagać w eliminowaniu bakterii i zapobieganie bliznom.

Aloe Vera może również odgrywać rolę w leczeniu łagodnego do umiarkowanego trądziku. Badania z 2018 r. Wykazały, że mieszanina zawierająca olej z drzewa herbacianego, aloes i propolis była bardziej skuteczna niż wiodący krem ​​do trądziku bakteryjnego do redukcji blizn, nasilenia trądziku i liczby zmian, które miała osoba.

Poszukaj czystej aloesu lub znajdź produkty zawierające aloes wraz z innymi niewidomnymi składnikami. Powoduj więcej o Aloe Vera tutaj. Kwas, który pracuje nad wysuszeniem skóry i usunięcia dodatkowych olejków. Świeży sok z cytryny zawiera również związki przeciwbakteryjne. Mogą to być ważne właściwości dla osób z tłustą skórą lub białymi bakteriami.

Zastosuj sok z cytryny zmieszany z wodą na skórę z bawełnianą podkładką. Zostaw go na skórze na 15-20 minut, zanim spłukuje. Najlepiej jest najpierw przetestować niewielką skórę, aby upewnić się, że sok z cytryny nie jest zbyt surowy, by wrażliwą skórę. Powoduj więcej cytryn i ich korzyści zdrowotnych tutaj.

kwas salicylowy

Kwas salicylowy jest ściągającym, występującym w wielu produktach OTC zaprojektowanych do trądziku. Kwas salicylowy działa przeciwko Whiteheadom na kilka różnych sposobów, w tym:

 • Zanurzanie nadmiaru oleju i wysuszenie tłustej skóry
 • Zmniejszenie produkcji oleju
 • Pomoc na pchanie Cząstki zatkane w porach w kierunku powierzchni skóry
 • Pozbywając się martwych komórek skóry

Wiele produktów, kremy i prania OTC zawiera kwas salicylowy. Wybór produktu z prostymi, czystymi składnikami, które zawierają kwas salicylowy, może pomóc osobie odkryć, czy związek jest odpowiedni dla skóry. Udaj się stosować kwas salicylowy do leczenia trądziku na czarnej skórze.

nadtlenek benzoylu

nadtlenek benzoilu to kolejny lekarstwo na trądzik. Związek ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, które mogą pomóc wysuszyć nadmiar oleju ze skóry. Może to pomóc zapobiec zatkaniu porów i powodowaniu białych.

Wiele przemyków i tonerów OTC dla trądziku zawiera nadtlenek benzoilu. Poszukaj produktu, który zawiera niewidażne składniki, aby właściwie sprawdzić, czy nadtlenek benzoilu jest odpowiedni dla skóry. Może to również pomóc w rozpoczęciu od niższych stężeń, ponieważ nadtlenek benzoilu może być surowy lub zbyt wysuszony w przypadku niektórych rodzajów skóry.

Dowiedz się różnicy między kwasem salicylowym a nadtlenkiem benzoilu tutaj.

Retinol a witamina A

Miejscowe retinoidy są ważnym leczeniem trądziku. Działają jako pomocne przeciwutleniacze, mogą zmniejszyć stan zapalny w okolicy i pomagać promować zdrowy wzrost i zachowanie komórek skóry.

Lekarze mogą zalecić leczenie retinoidów na recepty na trądzik.

Istnieją Niektóre wersje OTC również podobnych związków, ogólnie oznaczone retinol. Zarówno retinoidy, jak i retinol pochodzą z witaminy A, ale mają nieco inne struktury. Retinole są na ogół bardziej łagodnymi wersjami retinoidów, dzięki czemu są bezpieczniejsze do regularnego stosowania.

Znajdź produkty zawierające retinol, które mają czyste składniki, które nie podrażnia skóry. Zacznij od korzystania z produktu co kilka dni do testowania wrażliwości, zanim przejdź do użycia go jako części codziennej rutyny pielęgnacji skóry. Udaj się więcej o retinolach jako trądziku tutaj.

alfa kwas hydroksyksy

Alpha Hydroksy kwasów (AHA) znajdują się w wielu produktach trądziku OTC. Są to przede wszystkim eksfolianci, co oznacza, że ​​pomagają usunąć martwe komórki skóry i kępy keratyny. Może to pomóc uniknąć zatkanych porów prowadzących do Whitehead. Kwas glikolowy

 • kwas cytrynowy
 • Kwas tartarowy
 • Każdy typ kwasu może mieć różne stopnie zdolności złuszczania i może być mniej lub bardziej surowe dla dla skóra. Może pomóc w przetestowaniu produktów AHA na małym skoku skóry w celu sprawdzenia reakcji przed przejściem na większy obszar. Polegaj, jak złuszczać skórę na twarzy tutaj.

  Ocet jabłkowy

  Surowy ocet jabłkowy jest substancją naturalnie kwaśną, zawierającą kwas octowy wraz z innymi kwasami. Są to rodzaje AHA, które mogą pomóc złuszczanie skóry i działać jako ściągający, pomagając wysuszyć dodatkowy olej w porach i zmniejszyć ich rozmiar.

  Ocet jabłkowy może również pomóc w zmniejszeniu stanu zapalnego, a wysokie Kwasowość może pomóc zabić bakterie prowadzące do trądziku.

  Jednak ocet jabłkowy może być bardzo surowy dla skóry. Może być konieczne rozcieńczenie go w mieszaninę zawierającą 75% wody lub więcej. Nawet wtedy może być zbyt surowe dla niektórych rodzajów skóry. Może być najlepiej dla osób z bardzo tłustymi typami skóry, gdy są stosowane jako leczenie obszarów problemowych. Zwróć uwagę na wszelkie oznaki podrażnienia. Uwodnij się o skutkach ubocznych octu jabłkowego i jak bezpiecznie go używać.

  Dziesięć skutecznych wskazówek dotyczących samoopieki dla Whiteheads

  Poniższe strategie mogą Pomóż w leczeniu i zapobieganiu rozbiciom trądziku:

  • Delikatne mycie skóry łagodnym mydłem i letnią wodą dwa razy dziennie
  • Poklepanie twarzy, a nie pocieranie
  • powstrzymanie się od wyciskających pryszczów lub niepotrzebnie dotykania skóry

  • Uważnie ostrożność podczas golenia
  • Unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce, które może powodować opalanie lub oparzenia
  • Za pomocą tylko oleju- Bezpłatne, niekomedogenne produkty do pielęgnacji skóry, które nie zatykają porów
  • Zastosowanie kosmetyków oszczędnie
  • Usuwanie makijażu przed pójściem do łóżka
  • Za pomocą bez zapachu, wody oparte na zmiękczających produktach do leczenia suchej skóry
  • Regularne mycie włosów i trzymanie lakieru do włosów z dala od twarzy
  • Noszenie luźnych odzieży wykonanych z naturalnych tkanin, takich jak bawełna, pościel i konopie
  • Utrzymanie H. Etyletyczna dieta z mniej słodkim i wysokim sodowym jedzeniem lub napojami

  Trądzik może powodować długoterminowe blizny i stres emocjonalny. Każdy, kto zaniepokojony ich trądzikiem powinien szukać pomocy lekarza lub dermatologa, ponieważ może wystąpić leczenie leżące u podstaw problemu zdrowotnego.

  Kliknij tutaj, aby uzyskać doskonałą gamę niekomedogennych produktów do makijażu, recenzowanego przez tysiące z tysięcy Klienci.

  Dostawca opieki zdrowotnej może zaoferować dodatkowe informacje i polecać sposoby leczenia białych głowic i innych form trądziku.

  Naukowcy wciąż badają dokładną przyczynę trądziku, ale twierdzą, że zmieniające się poziomy hormonów może wpływać na funkcje gruczołu sebum, co prowadzi do takich problemów, jak zatrzymanie sebum, zwiększona produkcja sebum i stan zapalny.

  Te fluktuacje mogą wystąpić z powodu dojrzewania, miesiączki lub ciąży lub ponieważ dana osoba zakończyła kurs doustnych środków antykoncepcyjnych.

  Badania zauważają również inne czynniki, które mogą nasilać trądzik, w tym:

  • Żywność z wysokimi liczbami glikemicznymi
  • Żywność o wysokiej zawartości hormonów, takich jak produkty mleczne
  • Kosmetyki na bazie oleju
  • Masaż twarzy z olejami
  • Flare-upnie przedmiesiączkowe
  • Lęk i gniew, prawdopodobnie z hormonów stresowych.

  trądzik może również powstać, gdy zatkane pory zostaną zarażone propionibacterium acnes (P. Acnes) Bakterie, które występują naturalnie w skórze. Pobierz więcej o trądziku hormonalnym tutaj.

  Inne czynniki mogą pogorszyć trądzik, w tym:

  • Niektóre leki
  • Kontakt z sprzętem sportowym
  • Plecaki, ciasne staniki lub mundury sportowe
  • Zanieczyszczenia
  • Nadmierne pocenie Li>
  • Szorowanie obszarów z trądzikiem zbyt mocno
  • Brak mycia

  Dowiedz się o mapach na trądziku.

  Whiteheads vs. Zakarszkojskie

  oba białe i zaskórniki to rodzaje przebarwień trądziku zwanych komedonami. Istnieją dwa typowe rodzaje komedonów: otwarte i zamknięte.

  Whitehead to zamknięty komedon. Jest to wynikiem zatkanych porów pod powierzchnią skóry, powodując, że sebum się gromadzi za nią i wywołuje podniesiony, biały guz.

  Szklanka jest otwartym komedonem. Zakarszodnicy pojawiają się z powodu wtyczki porów łojowych na powierzchni skóry, ale sama pory jest nadal otwarta.

  Dowiedz się, jak pozbyć się szkolnych tutaj.

  Whiteheads vs. Pustules

  Wiele osób może użyć terminu pryszcz, aby opisać zarówno Whiteheads, jak i Pustule.

  Chociaż mają one pewne podobieństwa, nie są one takie same. Oba problemy występują w zatkanym porie, ponieważ olej, bakterie i komórki skóry blokują porę.

  Jednak krosty są nieco bardziej zaawansowane niż prosty biały. W krostu ściany porów zaczynają się rozpadać. Z tego powodu krosta może być większa niż przeciętny Whitehead. Może również mieć żółtawy kolor. Obszar wokół krostu może być trudniejszy, a także czerwony i delikatny w dotyku.

  Dowiedz się, jak pozbyć się wyprysków tutaj.

  Podsumowanie

  Whiteheads są rodzajem skazy wspólnej dla osób z trądzikiem. Występują, gdy pory zostaną zatkane, a Sebum zostaje uwięziony, a Sebum się zbuduje, powodując, że biały guz pojawia się na powierzchni skóry.

  Unikaj pękania białych. Ta praktyka może dalej rozprzestrzeniać brud, olej i bakterie na skórze. Może to również prowadzić do dalszego podrażnienia i blizn. Zamiast wyskakować Whiteheads, staraj się zbudować rutynę pielęgnacyjną, która oczyszcza, tony i nawilża skórę.

  Szereg domowych środków na białe szkice, takie jak złuszczanie skóry, usuwanie dodatkowego oleju z porów i zabijanie bakterii, może pomóc w czynnikach wpływających na trądzik.

  Trądzik wpływa na każdy Osoba inaczej, a odpowiednie produkty różnią się w zależności od osoby. Osoby powinny współpracować z profesjonalistą do pielęgnacji skóry, aby znaleźć odpowiednie produkty dla ich skóry i najlepszych środków domowych dla Whiteheads.